محل تبلیغات شما
این ترم جدید، با دو دوره از دانشجویان کلاس دارم. یک دوره از انها از دانشجویان سال دومی هستند که از سال پیش که با من کلاس داشتند می شناسمشان و یک دوره ورودی های جدید (سال اولی) هستند. بچه های این نسل که متولدین اواخر دهه 70 محسوب می شوند، شیطنتهای خاص خودشان را دارند.

یکی از همکارانم(همان رقیب سابقم) که با این دانشجویان سال اولی در ترم پیش کلاس داشت، به من می گفت، اینها بچه های عجیبی هستند مثلا نسبت به او به خاطر نوع پوشش(چادرش)  دو موضع موافق و مخالف گرفته بودند و این قضیه ان همکار را که به پوشیدن چادر برای مصلحت کاری یا ظاهرسازی روی اورده بود، را معذب کرده بود.

تا این ترم که با این دانشجویان کلاس دارم، متوجه آن کلمه عجیب و متفاوتی که همکارم گفته بود شدم. به نظرم دانشجویان جالب و بامزه ای هستند که نوعی خشم منفعلانه یا نوعی شیطنت پنهان یا شاید نوعی گارد دارند. علی ایها الحال در جلسه سوم از شروع ترم که سرکلاس رفتم،دیدم در گوشه تخته یک  کاریکاتور  کشیده شده است. کاریکاتور یک خانم جوان با مقنعه، چشم و ابرو تقریبا شبیه چشم و ابروی خودم و لبهایی که اغراق گونه کلفت کشیده بودند. در نگاه اول آن کاریکاتور، می توانست تصویر یک داف را به ذهن تداعی کند.

بدون واکنش خاصی پشت تریبون رفتم و کلاس را شروع کردم و بخشهایی از درس را با روش پرسش و پاسخ پیش بردم . در این حین به خوبی می دانستم که دانشجوها در حال مقایسه من با کاریکاتور کشیده شده بودند. حدود بیست دقیقه ای از کلاس را با این روش پیش رفتم ، تا اینکه نیاز به این پیدا کردم که روی تخته چندتا تکنیک  را بنویسم و برای همین شروع کردم به پاک کردن تخته منجمله آن نقاشی و در حالیکه تخته را پاک می کردم پرسیدم این خلاقیت کلاس قبلی هست یا کلاس شما(می دانستم قبل از کلاس  خودم، کلاس دیگری نبود اما میخواستم مطمئن شوم) که با پررویی تمام گفتند، کلاس ما و من هم بی هیچ واکنشی کل نقاشی را پاک کردم.

اولین بار بود که کاریکاتورم را می کشیدند و برایم توهین آمیز یا ناراحت کننده نبود. به هرحال هنوز کم تجربه هستند و باور دارم در طی سالهای دانشگاه باید سعی کنم با رفتار خوب و صبورانه و نه تدافعی با آنها، به صورت غیرمستقیم به بزرگ شدنشان کنم. به خوبی می دانم اینها همان بازیهای دانشجوها برای تست کردن استاد است تا دستشان بیاید که چطور می توانند استاد را تحت تاثیر به صورت مثبت یا منفی قرار دهند یا به عبارتی manipulate کنند. این دانشجوها، چالش جدید و ارزشمندی برای خودم برای یادگیری بیشتر درباره چطور مدیریت کردن چنین شرایطی هستند و تلاش می کنم آن چقر بودنی که در رفتارشان شاهد هستم، تلطیف کنم.

خوبیهای کوچک آدمها

تجربه کاریکاتور شدن

من و بازدید از مو.سسات

کلاس ,دانشجویان ,پیش ,تخته ,کنم ,سال ,که با ,با این ,کشیده شده ,چشم و ,ترم که

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خدایا دوستت دارم ! مواظب اماممون باش . ترین ها